Izveidots: 19/06/2018, 12:21
Autors: Inta Bušinska

#cieņapretlietotājiem #copypaste #nsis.lv #plaģiāts #saturs #uniquecontent #ux #webdizains

Iedvesma vs. Plaģiātisms

Mēs visi (jā, visi - apzināti vai neapzināti) savos radošajos darbos “iedvesmojamies” cits no cita, vērojot dizaina un vizuālos risinājumus, kas precīzi atbilst noteiktai mūsu konkrētā brīža pārliecībai, kā arī uzrunā mūs īpaši spēcīgi. Šos spēcīgos impulsus nereti izmantojam savos darbos, papildinot ar katra personīgo skatījumu, tā radot jaunu produktu/pakalpojumu/dizainu, tā iepriekš uzrunājušo darbu atstājot vien par iedvesmas avotu. Taču šoreiz runa nebūs par šādu piemēru, bet gan par mana darba kopēšanu, kas, jāatzīst, būtu pat glaimojoša, ja vien šāda papagaiļa rīcība nebūtu nekorekta pret produkta gala lietotājiem. Konkrētāk es runāju par mājaslapas satura kopēšanu, kuru veidoju mūsu klientam I.R. Finanses, kas nodarbojas ar ERP Horizon izplatīšanu un uzturēšanu.

Pirms mājaslapas izveides uzsākšanas, es pavadīju vairākas stundas sarunās ar savu klientu un klienta kompānijas darbiniekiem, lai iepazītu viņus kā personības, viņu vērtības, darba stilu, stiprās puses, kā arī izvērtēju mana klienta klientus, vērojot sadarbības procesus un vajadzības. Tālāk, lai labāk izprastu piedāvātā pakalpojuma būtību, notiek programmatūras un tās izstrādātāja aprakstu izpēte, ko papildina konkurentu un citu pasaules ERP piemēru analizēšana, tajā skaitā arī pārrunas ar programmatūras lietotājiem. Un tikai tad sākas darbs pie mājaslapas struktūras izveides, kas izstrādes procesā tiek 10x mainīts un uzlabots, pēc tam to aizpildot ar saturu - tekstu un vizuālajiem materiāliem.

Jautājums, kādēļ gan to visu darīt,

ja var elementāri apskatīt, kas jau ir izveidots, un vienkārši nokopēt, kā to lieliski paveicis kāds cits ERP Horizon izplatītājs Latvijā nsis.lv? Manuprāt, skaisti, ka šis pats uzņēmums nodarbojas ne tikai ar ERP izplatīšanu (visi 4 pakalpojumu nosaukumi ir identiski tiem, kādus mēs izveidojām kopīgi ar I.R. Finanses), bet arī ar mājaslapu izstrādi un SMM – rodas loģisks jautājums: no kurienes šī kompānija “iedvesmosies” satura izstrādei?

Par sava darba kopēšanu visticamāk nebūtu uzzinājusi, ja vien nesaņemtu klienta lūgumu izveidot AdWords kampaņu un sākot pētīt saturu internetā. Tad, lūk, arī manas acis iepletās, ieraugot ikonas pie nozarēm, kuras gan nebija manu, bet gan wordpresnieku roku darbs, turklāt es ilgi pētīju un prātoju, kuras nozares uzskaitīt un kurām konkrētā ERP būtu vispiemērotākā… Taču, izskatās, ka nsis.lv ilgi nedomāja un uzticējās manam piedāvājumam. Paldies par uzticību, ikonu kolekciju gan būtu varējuši aizvietot ar citu – pārāk līdzīga ar manis izvēlētajām 😊. Pavelciet bultas zemāk.

NSIS plaģiāts jeb Pēc
IR Finanses kontaktforma jeb Pirms
Pavisam cits stāsts ir ar “VISMA Enterprise partneris” emblēmu, kuru izveidoju konkrētajam klientam, jo nolēmu, ka šis ir svarīgs fakts gala lietotājiem - tā vizuāli ātri parāda mūsu klienta augsto kompetenci, kuru izrāda izstrādātājs. Apzināti emblēmu veidoju uz iepriekš izveidotā jaunā I.R. Finanses logotipa koncepta bāzes (apkārt vārdiem līnija, atstājot atvērtu apakšējo malu).


Manis veidotā emblēma likusi arī nsis.lv izmantot I.R. Finanses korporatīvo tumši zilo RGB(6,37,65) krāsu, manuprāt, nebija vērts sev tā sarežģīt dzīvi! Labi, ka sarkanā vismaz nav I.R. Finanses:

Pētot tālāk secinu, ka nsis.lv laikam nav komandas,

tādēļ sadaļas par uzņēmumu viņu mājaslapā nav vispār, bet tas nekas, jo I.R. Finanses informāciju par komandu kopētāji ielikuši savā galvenajā lapā, bet ir noslinkojuši izņemt atsauci uz saturu, kura viņiem lapā nav. Labi, ka par konta numuru ir atcerējušies 😊!

NSIS plaģiāta sadaļa
IR Finanses sadaļa


Skatāmies tālāk: ERP Horizon izstrādātājs - VISMA Enterprise nesen produkta Horizon aprakstus mājaslapā aizvietoja ar jaunu saturu, kur izmantots trīs produktu sadalījums ar saprotamiem skaidrojumiem pēc uzņēmuma lieluma.

Arī mēs aptuveni pirms mēneša atjaunojām saturu klienta I.R. Finanses mājaslapā, izmantojot šo pašu 3 produktu principu, lai lietotājiem, meklējot informāciju, nerastos apjukums, kāpēc izstrādātāja informācija vēsta par pieejamiem trīs produktiem, kamēr irfinanses.lv raksta tikai par 2. Pilnīgi godīgi atzīstos, ka teksta saturs tika ņemts no visma.lv lapas, to nedaudz piekoriģējot.
NSIS plaģiāta sadaļa
IR Finanses sadaļa
Arī nsis.lv izvieto šos trīs produktu blokus, bet kādēļ gan pārpublicēt saturu no izstrādātāja VISMA lapas, ja var nokopēt pa taisno no irfinanses.lv? Domāts, darīts!

Un pēdējais – kontaktu forma: ctrl+c, ctrl+v.

NSIS plaģiāts
IR Finanses kontaktforma


P.S. Saprotu, ka mums ir kur augt, jo sadaļas Horizon Start un Horizon funkcionalitāte ir pārpublicētas no agrākās horizon.lv mājaslapas, ieskaitot html kodu un css stilus.


Man patiess prieks par to, ka spējam iedvesmot uzņēmumus, taču mūsu paveiktais un izveidotā mājaslapa mums prasīja daudzas darba stundas un apmaksātu rēķinu no mūsu klienta. Novērtēsim citu darbu un radīsim vidi sev apkārt skaistāku! nsis.lv, esam atvērti sadarbībai UX, produktu izveides un mājaslapu satura jomā. Rakstiet man uz: inta@4sure.lv!

SAZINIES AR MUMS
(+371) 26 331384